Sonia Lewosiuk - pianistka

kończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. A. Malawskiego w Przemyślu. Następnie z wyróżnieniem ukończyła studia o profilu solistycznym w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Swoje umiejętności muzyczne kształciła także na wielu Kursach Mistrzowskich pod kierunkiem takich pianistów jak: Kevin Kenner, Stephen Drury, Adam Wodnicki (USA), Ronan O’Hora (Anglia), Orla McDonagh (Irlandia, )Manfred Wagner-Artz (Austria), Krzysztof Jabłoński , Włodzimierz Obidowicz (Polska) i wielu innych. Obok solowej działalności koncertowej (do ostatnich osiągnięć należy III Nagroda na XXIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „ROMA” 2013 w Rzymie), aktywnie działa w zakresie kameralistyki fortepianowej: zdobyła m. in. I Nagrodę na IV Akademickim Konkursie Interpretacji Pieśni (ze śpiewaczką  Natalią Rubiś-Krzeszowiak), Wyróżnienie na II Akademickim Konkursie Zespołów Kameralnych; akompaniuje na wielu ogólnopolskich jak i międzynarodowych konkursach muzycznych. Brała udział w wielu ciekawych festiwalach i projektach muzycznych, jak: Musica Polanica Nova, Musica Electronica Nova, Festiwal Muzyki Johna Cage’a, Muzyka Epok. Od roku 2012 tworzy duet wraz ze skrzypkiem Karolem Lipińskim- Brańką (wraz z którym nagrała swoją debiutancką płytę CD z muzyką filmową).

 

Katarzyna Kluczewska - pianistka

ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu, w klasie prof. Heleny Furmanowicz – Kurzyńskiej oraz Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Pianistka – kameralistka. Za swoją działalność artystyczno – pedagogiczą otrzymała wiele nagród m.in. odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, dyplom za osiągnięcia w pracy pedagogicznej od Ministra Kultury, nagrodę indywidualną II stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.

 


Adam Klarecki - organista

urodził się w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Studia na wydziale instrumentalnym odbywał w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Dyplom uczelni uzyskał w 1994 roku. Brał udział w licznych kursach interpretacji organizowanych przez uczelnie muzyczne. Swoją działalność koncertową rozpoczął w 1993 roku. Prowadzi ją w kraju i za granicą (Włochy, Czechy, Słowacja, Finlandia, Niemcy). Mieszka we Włocławku, gdzie pełni funkcję organisty Bazyliki Katedralnej. Prowadzi klasę organów w Państwowej Szkole Muzycznej II st. we Włocławku oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim. Jest organizatorem cyklu koncertowego „Katedralne Koncerty Organowe” we Włocławku. Należy do inicjatorów festiwalu organowego w kościele farnym w Chełmnie, bierze udział w organizacji koncertów organowych w innych kościołach regionu. Jesienią 2011 roku nagrał płytę dokumentującą brzmienie organów katedry we Włocławku.


Dolnośląskie Salony Muzyczne
http://www.dsmuz.pl/

Zeggerteum
http://schg.pl/pl/kantorat/